Продавець ПП "Делліф" розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
31 відгук

Сільгосптехніка від професіоналів для професіоналів

+380 (98) 520-52-01
+380 (66) 335-58-33

Який сидерат вибрати для свого грунту і яка їх ефективність?

Який сидерат вибрати для свого грунту і яка їх ефективність?

Українська земля здавна славиться своєю родючістю. Однак, щоб отримувати хороший урожай, грунт потрібно удобрювати. У попередніх статтях ми багато розповідали про фунгіциди, пестициди і добрива для різних зернових культур. ЧИТАЙТЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ Але багато агрономів упускають таку технологію, як сидерати або «зелені добрива». Сидерати - це рослини, які вирощують з метою подальшого закладення рослинних залишків у грунт для насичення ґрунту мікроелементами.

Багато культур дуже сильно виснажують землю. В якості сидератів висівають однорічні рослини. Вибираючи їх потрібно враховувати наступні пункти:

1. Тип грунту

Рослини сімейства бобових допоможуть наситити виснажену землю. Для заповнення в грунті гумусу висівають озимий ріпак і злакові (пшениця, жито або овес).

2. Вологість грунту

Для перенасиченого вологою грунту підходять: люпин чи жито. Для посушливих і піщаних регіонів: фацелія і рапс.

3. Захист від хвороб

Для усунення захворювань основних культур, варто висівати редьку, квіти календули і чорнобривців, гірчицю.

 

Переваги посіву сидератів:

1. Вони запобігають вимивання поживних речовин з грунту.

2. Переміщають поживні речовини з глибоких шарів землі до верхнього.

3. Сприяють накопиченню гумусу.

4. Значно швидше розкладаються в грунті, ніж інші добрива.

5. Знижують кислотність грунту.

 

Як правило, сидерати - це швидкозростаюча рослини. Зелену масу потрібно своєчасно скошувати, до появи насіння. Після косовиці їх закладають в грунт або ж залишають на поверхні. Таким чином вони захищають поля від бур'янів і від палючих сонячних променів.

Різновиди сидератів

№ 1 - овес

№ 7 - гірчиця

 

№ 2 - горох

№ 8 - люпин

 

№ 3 - лядвенець

№ 9 - фацелія

 

№ 4 - люцерна

№ 10 – гречка

 

№ 5 - буркун

№ 11 - рапс

 

№ 6 - конюшина

№ 12 - боби

 

 

 

Однак багато працівників рослинництва, категорично проти такої технології, і свою думку повністю пояснюють. У нинішніх посушливих погодних умовах, вони будуть тільки додатково виснажувати землю. Плюс збільшуються витрати на їх посів, покіс і закладення в грунт. Також існує таке поняття «вимушені сидерати». Це падалиця вирощуваної культури. Однак їх теж потрібно позбавлятися. В одній зі статей ми розповідали який вибрати гербіцид, що бореться, в тому числі і з падалицею. Ознайомитися з матеріалом можна за посиланням https://dellif.com.ua/kak-i-kakoj-vybrat-gerbicid .

Так кому ж все-таки підходить вирощування сидератів?

Ця технологія підходить для городів чи садів, так як посівна площа не настільки велика і не буде потрібно багато витрат, а результат помітно порадує. Також сидерати - це «порятунок для no-till». Нульова технологія вирощування передбачає максимальну відмову від обробітку грунту. І в такому випадку коріння сидератів проникають в глибокий грунтовий шар і розпушують його. А також додатково удобрюють ґрунт. При нульовій технології мінімальна кількість витрат ПММ, тому сидерати не призведуть за собою великі розтрати.

Для оптимального вибору сидерата, вивчіть свій грунт. Тільки так ви зможете підібрати рослину, яка принесе максимальну ефективність для грунту.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner